Zlepšujeme sa aj v tejto sezóne !

Zlepšujeme sa aj v tejto sezóne !

Po krátkom sústredení v Prahe, kde sme našli profesionálne tréningové podmienky a ochotných ľudí, sme už naplno v pretekovom režime.

Na záver sústredenie sme sa zúčastnili majstrovstiev Prahy. Adam si vyrovnal osobný rekord na 60m, Lubo sa prekonal na 60m aj 60m prekážok, Miško na štvrťke a Viki sa neuveriteľne zlepšila na 200m, až na 25,84s.

Výsledky nájdete na: https://online.atletika.cz/vysledky/36691

Ukončili sme etapu špeciálnej prípravy a prechodom do záverečného pretekového režimu sa nám znižuje objem tréningového zaťaženia, ale intenzita stúpa, preto dbáme na regeneráciu organizmu a dobrú náladu :-).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Prahy sme sa s Johnym dlhých 13 hodín presúvali do tretieho najväčšieho poľského mesta Lodz, kam sme priniesli poriadnu snehovú nádielku. Meeting OrlenCup 2019 bol pre nás adrenalínovým zážitkom vzhľadom na nepochopiteľné chyby štartéra. Našťastie tu s nami bol mini štáb Šport v RTVS, ktorý natočil oba behy a dal nám záznam k dispozícii. Z neho sme zistili, že Janko urobil štart správne technicky a štartovú reakciu ovplyvnili chyby štartéra. V rozbehu zaznel výstrel 2,67s po povele „set“ (štandard je 1:35), kedy už všetci očakávali povel vstaňte. Najviac nato doplatil Carnes v dráhe vedľa Janka. Spomalené zábery ukázali jeho predčasný pohyb spolu s Poliakom, ktorý vďaka tomu vyhral rozbeh. Vo finále bohužiaľ pustili uliaty štart, čo dokazujú vymazané štartové reakcie (0,82 a 0,92) a aj Jankova reakcia nie je k dispozícii, pretože jeho bloky boli pokazené. Tento údaj by sme veľmi potrebovali, aby sme si vedeli vyhodnotiť výsledný čas, pretože technicky bol štart opäť dobre prevedený. Sú to detaily, ktoré, ale rozhodujú. Presun do Madridu bol hladký a čakalo nás krásne, slnečné počasie a atletická hala. Výsledky z Madridu sú pre nás povzbudením do ďalšej práce a stotinka od osobného rekordu 6,58s, nám pomôže posilniť sebadôveru a následne sebavedomie v poslednej fáze prípravy pred HME v Glasgowe.

    

   

  

  

Zatiaľ čo my sme boli na výlete :-), NAŠI doma pokračovali v tréningu a pretekali.

V poslednom kole skokanskej súťaže Jumperia 2019 v Lučenci, Lubo Bujna potvrdil výkonnosť na výške 179cm a Sandrika Veselská na 150cm, čo je vrámci viacbojárskej prípravy dôvod na spokojnosť.

Výsledky nájdete na: https://statistika.atletika.sk/vysledky/1007/0/2

NAŠI ♥najmenší♥ sa zúčastnili projektu „Atletický piatok“. Sme radi, že SAZ organizuje preteky, ktoré sú pre deti odmenou a motiváciou. Veľká vďaka patrí Barborke Košťálovej, ktorá sa nezištne stará o náš web, že sa postarala aj o naše deti počas pretekov.

Výsledky nájdete na: https://statistika.atletika.sk/vysledky/1115/0/2

Finále projektu Jumperia 2019 pre nás trochu stratilo na atraktivite, pretože bolo presunuté o deň skôr, pred míting Banskobystrická latka, ktorého bol dovtedy súčasťou. Sklamaním, určite nie len pre nás je aj slabá účasť v jednotlivých kategóriách, napriek enormnej snahe usporiadateľov a tak kvalitnom projekte akým Jumperia určite je. Bohužiaľ úroveň skokanských disciplín zodpovedá podmienkam na prípravu, ktoré na Slovensku máme. Lubo Bujna osamotený v kategórii podal štandardný výkon 177cm a Sandrike to vo finále nevyšlo ideálne, ale 147cm už skáče aj vtedy, keď sa nedarí a to je super :-).

Víkendové majstrovstvá západoslovenskej a východoslovenskej oblasti boli pre nás odmenou, pretože naše kvetinky a borci prekonávali samých seba a urobili nám veľkú radosť♥.

Tri osobné rekordy prekonal Lubo Bujna (60m prek., skok o žrdi, vrh guľou), čo je v podmienkach, aké máme na viacbojársku prípravu obdivuhodné a veľmi sa z neho tešíme. Viki Strýčková sa veľmi výrazne približuje slovenskej juniorskej špičke vo všetkých šprintérskych disciplínach a jej posun na 7,86s (60m) je aj pre nás veľkým prekvapením. Za značnej podpory našich kvetiniek sa Filip Federič zlepšil v skoku do diaľky na 626cm a spolu so 60kou a 150kou vedie slovenské žiacke tabuľky. Emka Bendová sa venuje atletike len počas víkendov, preto nás jej výkony nesmierne tešia. Počas uplynulého víkendu prekonala 5 osobných rekordov a je najlepšou mladšou žiačkou na Slovensku v 5tich disciplínach. Sandra Veselská bežala výborne prekážky a osobný rekord prekonala aj v skoku o žrdi. Najlepšou mladšou žiačkou na 300m je výborným časom 44,46s Viki Trgová. Paťka Plichtová si tak trochu „omylom“ – z neodrazovej nohy skočila osobák do diaľky a začíname zisťovať, prečo jej to na tréningu tak ide, ale na pretekoch nedosahuje také výsledky, ako by sme očakávali. Matúško Majerčík si zabehol rekordnú 60ku a v skoku do diaľky chýbali k osobáku len centimetre. Inka Mikuličková sa po vážnejšom zranení svalu dostáva opäť do formy a jej zlepšenie na 60m a v skoku do diaľky je toho dôkazom. Miška Bačová Ninka Dolníková potvrdili zlepšenie aj na kratších vzdialenostiach a obe si zabehli osobák na 150m. Zlepšenie na rovnakej trati zaznamenali aj Janka Kolozsváryová Carolínka Gallová. Adam Paško si vylepšil osobák na 200m a v súboji s bratom Miškom bol tým lepším. Romík Haraslin  sa po 400m rovnako výrazne zlepšil aj na polovičnej trati 200m. Veríme, že bude zdravotne v poriadku, aby to mohol zúročiť na majstrovstvách SR dorastu. Emica Mníchová  sa zlepšuje každým pretekom a inak tomu nebolo ani cez víkend, tentokrát na 60m. Klárka Vanovčanová sa na stotinku priblížila k osobnému rekordu na 150m, ale určite aj ona očakávala viac v skoku do diaľku. Veríme, že jej čas ešte len príde a sme radi, že sa po operácii tak rýchlo vrátila medzi nás. Chýbala nám. Zuzke Krajčovičovej nevyšiel tento víkend podľa predstáv, ale my vieme čo sa v nej skrýva a veríme jej. Našu šípkovú Ruženku Elušku Čederlovú snáď konečne niečo preberie zo spánku a podarí sa jej vyštartovať z blokov tak ako na tréningoch, aby sme sa všetci mohli tešiť z jej skvelých výkonov.                                           

Výsledky nájdete na:https://statistika.atletika.sk/vysledky/967/0/2 a https://statistika.atletika.sk/vysledky/968/0/2

Na záver ešte jeden skvelý výkon, ktorý nás nesmierne potešil. Jakub Benda si vylepšil osobný rekord na 60m a my sme zato vďační ♥.

Únava trénera je najväčšia, keďže s každým beží, skáče aj vrhá, má toho za víkend naozaj dosť :-).