Mgr. Peter Hlaváč

Peter je dlhoročným kondičným trénerom, ktorý pracoval s vrcholovými, výkonnostnými, ale aj rekreačnými športovcami. Je absolventom Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, kde študoval učiteľský odbor, so špecializáciou kondičný tréner.

Trénerskej činnosti sa venuje od roku 2002, a počas svojej kariéry bol súčasťou trénerských tímov v plávaní, futbale a šerme. Podieľal sa na kondičnej príprave hokejovej mládeže pre kluby ako Slovan a Ružinov. Je tiež spoluzakladateľom športového klubu Brasko, ktorý sa venuje všeobecnej kondičnej príprave detí a mládeže prostredníctvom kondičnej gymnastiky.

Peter bol súčasťou trénerského tímu tenistky Dominiky Cibulkovej a 7 rokov pôsobil ako kondičný tréner ukrajinského tenistu Illi Marchenka, bývalého 49. hráča ATP. Aktuálne je súčasťou trénerského tímu Jána Volka.

V súčasnosti sa Peter zameriava na prepojenie DNS metódy s kondično-silovou prípravou športovcov. Neustále sa vzdeláva v oblasti vrcholovej športovej prípravy, pretože sa domnieva, že jej neoddeliteľnou súčasťou je práve kompenzačno-rehabilitačná zložka, ktorá ho veľmi zaujíma.