Mgr. Róbert Kresťanko, OLY

Olympionik a tréner roka 2017, 2019 a 2022 v atletike, so zameraním na silovú prípravu detí, mládeže aj dospelých vo všetkých fázach športovej prípravy.

Vzdelanie: 

Univerzita Mateja Bela Banská Bystrica, odbor TV-Geografia + špecializácia atletika. Tréner IV. kvalifikačného stupňa.

Trénerská prax:

Robo sa špecializuje na vrcholový a výkonnostný šport, viacboje, rýchlosť, dynamiku, agilnosť a silovú prípravu. Dlhoročná prax v príprave Slovenského bobového tímu na ZOH, v silovej príprave atlétov Jána Volka, Martina Kučeru a Jakuba Bendu. 
Kondičný tréner Slovenskej ženskej reprezentácie v Ľadovom hokeji, tenistky Rebeccy Šramkovej a tenisového klubu TK1, alpských lyžiarov Mateja Prieložného a Romana Murina, reprezentantov v ľadovom hokeji Michala Čajkovského a Adama Ružicku.

Športová kariéra:

Narodil sa 26.6.1972 v Prievidzi a s atletikou začal v 9 rokoch u trénerky Evy Murkovej. V žiackych kategóriach získal množstvo ocenení v behu na 100m, skoku do diaľky a krose na Majstrovstvách Slovenska. Na vysokej škole pretekal za UMB BB v desaťboji kde sa stal majstrom Slovenska a získal striebornú medailu na Československej univerziáde. Počas povinnej vojenskej služby bol členom športového armádneho strediska Dukla Banská Bystrica, kde sa s viacerými atlétmi zúčastnil výcvikového kempu pre bobový šport v Liberci. Je spoluzakladateľom bobového športu na Slovensku. Zúčastnil sa na ZOH v Salt Lake City, Turíne a Vancouveri ako člen posádky v dvojbobe aj štvorbobe. Najlepšie umiestnenia sú 3.miesto v EP-Cortina d’Ampezo, celkové 1.miesto v Americkom pohári a 20.miesto na ZOH v Turíne.

O Robovi...