Čokoládová tretra 2022

Čokoládová tretra Slovensko 2022 pozná termín 1/4 finále!

Aj tento rok sa uskutoční Čokoládová tretra, bežecké preteky pre deti do 11 rokov. Medzinárodné semifinále a finále Čokoládovej tretry budú v termínoch 30. a 31. mája 2022 v Ostrave.

Šiesty ročník mimoriadne populárnej Čokoládovej tretry Slovensko, ktorú na Slovensku založil klub Atletika Košice o.z., odštartuje prvým slovenským štvrťfinále 10.mája 2022 na štadióne STU Bratislava na Mladej Garde a bude pokračovať 16. mája 2022 v Košiciach.

Vďaka organizátorom z klubov Atletika Košice o.z. a Naša Atletika o.z. a slovenskými ambasádormi Jánom Volkom, Dankou a Jankou Velďákovými sú tieto preteky všetkým, čo majú byť. Zážitkom a zábavou.

Ambasádorom Čokoládovej tretry Slovensko prakticky od jej začiatku je vzor tisícov slovenských detí Ján Volko :

„Som rád a teším sa, že deti budú mať svoje súťaže v rámci Čokoládovej tretry. Verím, že to je skvelá motivácia na prípravu, tréning, na zapojenie sa do pohybu. Lepšie neskôr ako vôbec. Čokoládovou tretrou lákame deti k šprintu, čo je moja disciplína a preto som rád, že môžem byť patrónom slovenskej časti tejto populárnej súťaže. Verím, že sa so slovenskými deťmi stretnem na jednotlivých stupňoch súťaže až po finále v Ostrave.”

 

 

 

 

Čokoládová tretra sú:

  • medzinárodné atletické preteky detí 3 krajín
  • preteky zamerané na deti 1. stupňa ZŠ mimo atletických oddielov 
  • jediné preteky pre šprintérov
  • jediné preteky, ktoré vrcholia na jednom z najväčších podnikov svetovej atletiky IAAF World Challenge Zlatá tretra Ostrava!
  • viac informácií nájdete tu

Finále Čokoládovej tretry v Košiciach Utorok 05.Júna 2019, FOTO: Športová fotografia Pavol Uhrin | FOTOSPORT.SK

Bratislavské kolo Čokoládovej tretry na Mladej Garde v Bratislave, Utorok 22.Mája 2019, FOTO: Športová fotografia Pavol Uhrin | FOTOSPORT.SK

Prvé kolo Čokoládovej tretry na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, Streda 16.Mája 2018, FOTO: Športová fotografia Pavol Uhrin | FOTOSPORT.SK