NAŠA športová akadémia predstavená verejnosti

NAŠA športová akadémia predstavená verejnosti

Takto bola dnes predstavená Naša športová akadémia.

Šprintérsky rekordér Ján Volko uzavrel halovú sezónu v sobotu neskoro večer výborným 6. miestom vo finále šesťdesiatky na svetovom šampionáte v Birminghame. V stredu ju na stretnutí s novinármi v Bratislave nielen zrekapituloval, ale prezradil svoje tréningové i súťažné plány na leto, predstavil nového partnera a podporil novú atletickú akadémiu, v nej bude pôsobiť ako ambasádor.

Volkovi tréneri Naďa BendováRóbert Kresťanko ako bodku za bilancovaním úspešnej halovej sezóny svojho zverenca Jána Volka predstavili nový projekt, športovú akadémiu NAŠA.

„To, čo sme sa naučili za štyri roky pri práci s Jankom, chceme odovzdať aj iným. Budeme sa snažiť uviesť do praxe nové, inovatívne tréningové metódy. U najmenších sa zasa budeme zameriavať najmä na všestrannosť a hravosť,“ uviedla Naďa Bendová, ktorej bude v akadémii trénersky pomáhať aj jej manžel, bývalý popredný slovenský diaľkar Andrej. Doplnil ju Róbert Kresťanko: „Náš zámer je udržať mlaď pri atletike v kritickom veku 15 až 18 rokov, keď sa jej núka mnoho iných lákadiel. Chceme ju previesť týmto zložitým obdobím až k výkonnostnej a vrcholovej atletike.“

NAŠA športová akadémia bude mať hlavné zázemie v športovom areáli v Gymnáziu na Metodovej ulici v Bratislave a postupne pri nej ešte v tomto roku vznikne aj atletický klub, ktorý bude súčasť SAZ.

Autor Textu: Gabriel Bogdányi

 

FOTO: Športová fotografia Pavol Uhrin