Majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch 2021

Majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch 2021
Naša Zuzka Pistovčáková sa stala Majsterkou Slovenska v sedemboji junioriek pre rok 2021. 

Na Majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch (22.-23.5.2021) sme mali zastúpenie len v kategórií junioriek. Zuzka Pistovčáková si výkonom 3731 bodov vybojovala titul majsterky Slovenska. Zuzka v žiadnej z disciplín nesklamala, jej výkony zodpovedajú aktuálnej úrovni výkonnosti s prihliadnutím na silu protivetra. 100m prekážok – 16,45s (660b), skok do výšky – 137cm (481b), vrh guľou – 9,47m (495b), 200m – 28,43s (597) W-4,5m/s !, skok do diaľky – 524cm (626cm), hod oštepom – 28,34m (445b), 800m – 2:53,54min (427b) sú výkony, na ktorých sa dá v budúcnosti pracovať.

 Zuzka patrila ku skupine mládežníkov, ktorí nemohli na Slovensku počas niekoľkých mesiacov trénovať. Napriek tomu sme spolu s rodičmi dokázali vytvoriť podmienky na ich športovú prípravu, aby boli schopní nie len pokračovať v tréningovom procese, ale aj zlepšovať výkonnosť. Zuzka sa pripravovala v zahraničí niekoľko týždňov, popri dištančnej forme štúdia. Príprava bola finančne náročná pre rodičov, rovnako ako pre klub, ale všetci sme si uvedomovali, že čas strávený mimo nepriaznivej situácie na Slovensku, má prínos nie len v oblasti športovej prípravy a výkonnosti. 

Počasie nám v Martine neprialo. Ale aj Diamantová liga v Gatesheade sa včera konala v rovnakom počasí a najväčšie hviezdy atletiky behali v daždi a v rovnako silnom protivetre. Veríme, že čoskoro bude štadión v Martine dokončený a pribudne tribúna a zázemie. V tak ťažkých podmienkach ďakujeme za skvelú organizáciu AK ZŤS Martin. Viacerí sme sa pozastavili nad tým, prečo nedokončíme jeden štadión poriadne, so všetkým čo k tomu patrí, ale na druhej strane, my čo nemáme v Bratislave kde trénovať, chápeme Martinčanov, že sú vďační zato čo majú…

Účasť na týchto majstrovstvách ako už tradične biedna, bola v našom prípade ovplyvnená prerušením tréningového procesu v akadémii. Nedokázali sme vytvoriť podmienky na tréning technických disciplín a zapojiť do prípravy kategórie starších žiakov. V doraste už prešli naši mládežníci do etapy špeciálnej prípravy a nikto z nich nemá podmienky na viacbojársky tréning ani v podmienkach pred koronou. Technické disciplíny si vyžadujú jednak čas, ale najmä sektory, ktoré bohužiaľ pre nich k dispozícii nemáme. Je nám ľúto, že sa viacboja nemohla zúčastniť Emka Bendová, ktoré sa pomaly zotavuje zo zranenia kolena, ktoré si privodila pošmyknutím. Aj takáto nepozornosť môže ovplyvniť športovú prípravu. Držíme palce, aby bola čo najskôr v poriadku.

ZUZKE GRATULUJEME A ĎAKUJEM ZA SKVELÚ REPREZENTÁCIU !